Nasze Konie

Nasze Konie

CARPATICA

Moje stado na stałe tworzy 14 koni. Najdłużej z nami są GYPSY (quoterka, posiada certyfikat GTJ) i EUFORIA (pół quoterka, posiada certyfikat GTJ). Trafiły do mnie jako źrebaki i od początku tworzą naszą bieszczadzką historię.
Następnie dołączyły do stada OLZA (Sp.) SANTA SANTANA (aqh). Prym wodzi w naszej drużynie misiowaty SZEMKEL (Sp.) CARMEN nasz źrebak pół AQH i pół Andaluz.

Wszystkie konie w stadzie są odważne i zaprawione w Górskiej Turystyce Jeździeckiej. Ale przede wszystkim są łagodne i zrównoważone – dzięki temu nadają się do pracy zarówno dla doświadczonych jeźdźców, jak i małych dzieci.
W okresie rajdowym dołączają do tej grupy konie z sąsiedniej stajni, dzięki czemu na rajdy mamy do dyspozycji kilkanaście koni.
Nigdy nie miałem zacięcia sportowego, stąd moja ambicją nie było „skompletowanie” stawki super – rasowych koni sportowych, wykonujących elementy HAUTE ÈCOLE, czy pokonujących 1,60 w stacjonacie.
Moja stajnia specjalizuje się w rajdach konnych i stado tworzą zaprawione w tej dyscyplinie konie.
Każdy ma swoją historię, każdy ma osobowość. Ale co dla mnie najważniejsze są moimi kumplami, towarzyszami podróży – tych kilkugodzinnych i kilkudniowych.
Każdego z moich koni układałem sam, naturalnymi metodami, szanując język stada. Dzięki temu moje konie są zrównoważone, spokojne i mają zaufanie do człowieka.
Część koni ma już certyfikat konia turystycznego. Pozostałe przygotowuję do egzaminu.

Milczenie nabiera nowej jakości,
gdy jedynym dźwiękiem, jest odgłos końskich kopyt…
– B. Leclair

CARPATICA

QUARTER HORSE RANCH

Youtube
facebook
instagram